‹‹‹ Zpět

Ranger EV 2014 elektro

BARVA šedá,camo

Cena: 347 900,- Kč

Popis:

Čistý, tichý, ELEKTRICKÝ RANGER EV

Výhody elektromotoru
Je to tichý stroj vhodný například pro práci ve stájích, uzavřených skladech, parcích, ale může být vhodný i na lovecké výpravy. Nikdy nepotřebuje benzín, je nízkoúdržbový a v jeho tříde nenajdete lepšího pracanta, který je při jízdě tak komfortní.

Výkon
Polaris Ranger EV je pracovité a pohodlné terénní vozidlo střední velkosti, které má tichý chod a čistý provoz. Dosahuje rychlosti až 45 km/h a má výkon 30 koní. Jeho elektromotor 30HP/48V AC je v této kategorii vozidel exkluzivní. Střídavý proud (AC) je efektivnější a umožňuje široký akční rádius vozidla.

Nejlepší trakce
Systém pohonu všech kol On-Demand True All-Wheel Drive ( ADW ) poskytuje neuvěřitelnou trakci. V okamžiku, kdy proklouznou zadní kola a je potřeba více trakce, systém AWD automaticky zapíná pohon všech čtyř kol. Systém AWD automaticky rozloží kroutící moment na všechna kola. Bez zastavení, bez manipulace se spínači či páčkami. Pokud není náhon všech kol zapotřebí, systém přepne zpět do režimu 2WD, kdy jsou hnaná pouze zadní kola.
V režimu 2WD lze zapnout modulVersaTrac, tím otevřete uzávěrku zadního diferenciálu a získáte tak snažší zatáčení s menším poloměrem.(Kola se optimálně otáčejí podle poloměru zatáčky.)Vhodné pro jízdu na tvrdém podkladu nebo naopak na velmi citlivém terénu.

Dojezd
RANGER EV má největší dojezd u tohoto typu vozidla. Díky bateriím o výkonu 11,7 kW a systému tří módů: High, Low a Max. Módy poskytují větší efektivitu práce a lepší celkový výkon, protože řidič může volit mezi maximálním výkonem stroje, nebo preferovat maximální dojezdovou vzdálenost ( 80-100 km **). Nabíjení baterií je velice snadné: připojíte vozidlo k zásuvce se střídavým proudem a napětím 220 V.

Nejkomfortnější svezení
Polaris vždy vyráběl užitková vozidla s tou nejpříjemnější jízdou. Zkonstruované zavěšení kol poskytuje minimum náklonů, konzistenci a hladkou jízdu.

Zavěšení kol
Čtyřkolky Polaris byly jako první vyráběny s nezávislým zavěšením kol IRS. Ranger EV v této tradici pokračuje. Je vybyven zavěšením IRS a má nejdelší zdvih zavěšení  22,9 cm, předpětí lze nastavit na pět různých stupňů. Nezávislé zavěšení předních kol MacPherson má zdvih 20,3 cm.  Řidiči Rangeru EV zažívají to samé potěšení s plynulou a hladkou jízdou jako u benzínových vozidel Polaris. Se světlou výškou 25,4 cm se můžete pustit do terénu.

Špičková ergonomie
Ergonomie kabiny poskytuje řidiči i spolujezdci nadstandardní pohodlí, např. dostatek místa pro nohy a snadné nastupování i vystupování.
 
Příslušenství
Řada příslušenství lock&ride nabízí širokou řadu všestraného příslušenství, které namontujete i sejmente ve vteřině. Možnost i přídavných ochranných rámů, přídavných kufrů, příslušenství typu - pluhy, pásy, navijáky a také mnoho typů kabin.

DOPORUČENÉ VYUŽITÍ
PRÁCE -
přeprava nákladů, práce v lese, v zemědělství na stavbách, údržba cest, chodníků a zahrad
MYSLIVOST -
páce v lese, přikrmování zvěře, přeprava loveckého vybavení
- jízda v uzavřených prostorech, jízda tam, kde je nežádoucí hluk nebo emise plynů, jízda v terénu, udržba pozemků, zásobování....

Dojezd se udává s plně nabitými bateriemi v dokonalém stavu. Dojezd je rovněž ovlivněn stylem jízdy, zvoleným jízdním módem, terénem,stářím baterií, nahuštěním pneumatik a připojeným příslušenstvím.

Technická specifikace:

Technické parametry

MOTOR
typElektromotor 48V, AC, High-Efficienry
zdvihový objem -
palivový systém -
chlazení -
startér elektrický
výkon30 HP
 
SYSTÉM POHONU
variátor4x4, 2x4 s uzávěrkou diferenciálu
pohonzadní rozpínatelný
připínatelný přední
převodovka přímý pohon s tíchým chodem ozub. kol.
  
ODPRUŽENÍ
předníMacPherson, zdvih 20,3 cm
zadní nezávislé zavěšení IRS, zdvih 22,9 cm
  
BRZDY
kotoučové - hydraulické
ruční brzda
  
PNEUMATIKY
přední 25 x 9 - 12  CARLISTE
zadní 26 x 9 - 12  CARLISTE
 disky ocelové
  
ROZMĚRY/HMOTNOSTI/OBSAHY
rozvor1829 mm
hmotnos bez náplní 771 kg
délka 2740 mm
šířka 1440 mm
výška 1850 mm
nádrž -
světlá výška 254 mm
korba rozměr 81 x 107 x 29 cm 
nosnost korby230 kg
užitečné zatížení455 kg
bržděný vozík 570 kg

Katalog:

TOPlist